Фотографија на денот: Лажни вести како хорор за Ноќта на вештерките | Панорама | DW | 01.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Лажни вести како хорор за Ноќта на вештерките

Лажни вести заедно со вампири, врколаци, вештерки и зомби на годишната парада парада за Ноќта на вештерките во Њујорк.

Костумот со лажни вести, кој го носи овој Њујорчанец на нашата #ФотографијаНаДенот навистина изгледа еднакво морничаво како и останатите на парадата. Меѓутоа другите костуми на чудовишта се толку користени што едвај да ќе исплашат некого. Ако истото тоа би важело и за насочените лажни вести и дезинформации, тоа сигурно би било застрашувачко.

DW.COM

Реклама