Фотографија на денот: „Куќна“ креација | Панорама | DW | 02.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: „Куќна“ креација

Високата мода е уметност. Таа си игра со формите, боите и очекувањата.

Високата мода, истотака, никогаш не се запрашува дали навистина со облека како на оваа #ФотографијаНаДенот би излегле од дома. А што се однесува до оваа „куќна“ креација на модната фирма Кристијан Диор, таа во секој случај е „погодна“ за жешките летни денови, бидејќи дозволува струење на воздухот.

 

Реклама