Фотографија на денот: Кристофер Стрит Деј | Панорама | DW | 09.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Кристофер Стрит Деј

#ФотографијаНаДенот од парадата на Кристофер Стрит Деј во Келн, на која вчера учествуваа и ја следеа стотици илјади луѓе.

Овогодишното мото на една од најголемите манифестации на ЛГБТ заедницата во Европа гласеше: „Декларирај се во твој стил“. Намерата на организаторите е да ги охрабрат ЛГБТ-лицата јавно да се декларираат како такви.

 

Реклама