Фотографија на денот: Која е најубавата крава? | Панорама | DW | 24.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Која е најубавата крава?

На 45. „Изложба на најдобрите“ се избира најубавата крава во германските покраини Долна Саксонија и Саксонија.

Годинава во конкуренцијата за награди се вкупно 200 животни кои се распоредени според возраста во 18 класи. На оваа #ФотографијаНаДенот може да се види како една крава се доведува во позиција за фотографирање при што еден помошник ѝ ја држи главата нагоре. 

 

Реклама