Фотографија на денот: Ким Јонг Ун - отпорен на коронавирус? | Панорама | DW | 13.03.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Ким Јонг Ун - отпорен на коронавирус?

Генералите на севернокорејската армија не само што мора да ја штитат земјата од западните непријатели, туку и себе си од коронавирус.

Високи офицери на војската на воени маневри носат заштитни маски за уста, иако како што се гледа на фотографијата, не сите ги ставиле правилно. Изгледа дека само на лидерот Ким Јонг Ун не му е потребна заштита. Можеби е отпорен на вирусот?