Фотографија на денот: И на тигрите им е жешко на плус 45 | Панорама | DW | 15.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: И на тигрите им е жешко на плус 45

Во Лахоре денеска температурата на воздухот треба да се искачи до 41 Целзиусов степен.

Пакистанскиот град со денови е зафатен од топлотен бран во кој температурите не се спуштаат под 40 целзиусови степени а не ретко преминуваат и 45, а истовремено влажноста на воздухот е навистина голема. Од горештините на страдаат само луѓето туку и животните во градската зоолошка градина. Прашање е колку притоа помага ова базенче...

 

Реклама