Фотографија на денот: Ирма стигна на Флорида | Панорама | DW | 11.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Ирма стигна на Флорида

Ураганот Ирма стигна до Флорида и предизвикува огромни штети.

На двата брега на американската сојузна држава Флорида има поплави. Повеќе од 3,4 милиони домаќинства во текот на ноќта останаа без струја. На нашата #ФотографијаНаДенот момент кога огромните бранови предизвикани од Ирма удираат на рибарскиот док во Форт Лодердејл.

 

Реклама