Фотографија на денот: Изгрејсонце зад Алпите | Панорама | DW | 27.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Изгрејсонце зад Алпите

Прекрасен зимски момент во Баварија овековечен на фотографија.

Изгрејсонцето ги има во црвено обоено облаците над Алпите и највисокиот планински врв во Германија, Цугшпице. Оваа #ФотографијаНаДенот е направена од местото Минсинг во покраината Баварија.

 

Реклама