Фотографија на денот: Златна заштита од Ковид-19 | Панорама | DW | 11.07.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Златна заштита од Ковид-19

Индиски бизнисмен се обидува да се заштити од заразување со коронавирусот на екстравагантен и скап начин.

Индија е на третото место на листата на најпогодени земји од коронавирусот со преку 700 илјади инфицирани лица. Посебно погоден е градот Пуне. Локалниот бизнисмен Шанкар Курхаде ја почитува мерката за носење на заштитна маска со доза на екстраваганција. Неговата маска е направена од злато, тешка е 50 грама и чини 3870 американски долари.