Фотографија на денот: Зимски светови | Панорама | DW | 17.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: Зимски светови

„Зимски светови“ е насловот на изложбата на скулптури од снег и мраз, која следната недела треба да биде отворена во градот Дрезден. Подготовките се во полн ек.

„Зимски светови“, е насловот на изложбата на скулптури од снег и мраз, која следната недела треба да биде отворена во градот Дрезден. Во хала на минус 8 степени Целзиусови, 25 меѓународни уметници работат на подготовка на изложбата, за чии потреби се произведени околу 200 тони мраз во Белгија, Летонија и Франција и транспортирани во Германија. На #ФотографијаНаДенот е холандската уметничка Мараике ван дер Меер при изработка на ледена скулптура.

 

Реклама