Фотографија на денот: Зимска идила на Нордернај | Панорама | DW | 17.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Зимска идила на Нордернај

Островите и брегот на Северното Море во Германија се омилена цел на туристите, дури и во зима.

Оваа #ФотографијаНаДенот е направена на источнофризискиот остров Нордернај, во покраината Долна Саксонија. Група луѓе шета по плажата, покриена со снег и обвиенa во магла.

 

Реклама