Фотографија на денот: Заробени во снегот | Панорама | DW | 26.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Заробени во снегот

Од целата куќа се гледа само еден прозорец! Куќата на нашата #ФотографијаНаДенот, која се наоѓа во Обервизентал, во германската покраина Саксонија, е сосема заробена во снег и мраз.

Предупредувања од снег и дожд има и за овој викенд, а температурите ќе се спуштат до минус 10 степени. Метеоролозите велат дека времето и во неделата која претстои ќе биде само за на софа, со топол чај. Фасадата од снег на куќата во Саксонија веројатно ќе постои уште некое време.

Реклама