Фотографија на денот: Зазорување во Франкфурт | Панорама | DW | 09.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Зазорување во Франкфурт

Нежно утринско црвенило на небото над Стариот мост на реката Мајна во Франкфурт е нашата #ФотографијаНаДенот за денеска

За викендов во делови од Германија се најавува силен ветер, некаде проследен со дожд. Причина повеќе да се ужива во мирот кој зрачи од фотографијата.

 

Реклама