Фотографија на денот: Задоволниот Ципрас | Свет | DW | 17.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Фотографија на денот: Задоволниот Ципрас

Грчката влада го преживеа гласањето за доверба во парламентот.

За доверба на владата гласаа 151 од вкупно 300 пратеници. Тоа се толкува и како отворен пат за Преспанскиот договор, за кого грчките пратеници би требало да се изјаснат наредната недела.

На #ФотографијаНаДенот грчкиот премиер Алексис Ципрас со кренат палец задоволно реагира по соопштувањето на резултатот од гласањето на грчките парламентарци за неговата влада.

Поврзана содржина

Реклама