Фотографија на денот: Жолтиот ѕид повторно се тресе | Панорама | DW | 27.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Жолтиот ѕид повторно се тресе

На „мачното“ чекање на милиони вљубеници во фудбалот во Германија конечно му дојде крај.. Омилената Бундеслига влезе во сезоната 2018/2019

По првото коло на чело на табелата е Борусија Дортмунд која извојува убедлива победа против силниот Лајпциг со 4:1. Со тоа ја наметна и кандидатурата за прв конкурент на „вечниот“ шампион Бајерн Минхен, кој сезоната ја отвори со победа над Хофенхајм со 3:1. На оваа #ФотографијаНаДенот се гледа „срцето“ на стадионот Сигнал Идуна - неговата јужна трибина со најверните навивачи на Борусија. Легендарниот „жолт ѕид“ вчера повторно се „тресеше“ од радост поради успехот на милениците. 

Реклама