Фотографија на денот: Жешко, пожешко, најжешко | Панорама | DW | 26.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Жешко, пожешко, најжешко

Германците доживуваат турбо-лето. Најжешко е во големите градски центри, каде ни ноќе температурата не се спушта под 20 степени. Многумина спас бараат во езерата и реките.

Оваа недела во Германија владеат големи летни горештини, температурите растат ли растат. Трендот продолжува, утре се очекуваат температури до 38 степени Целзиусови. Најжешко е во големите градски центри, каде ни ноќе температурата не се спушта под 20 степени. Многумина спас бараат во езерата и реките. На #ФотографијаНаДенот: девојка се разладува на зајдисонце во водите на Тегелер Зе, второ по големина езеро во главниот град Берлин.

 

Реклама