Фотографија на денот: Елката е спремна | Панорама | DW | 03.12.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Елката е спремна

Божиќното дрво кое годинава е поставено во центарот на Њујорк е високо 75 метри, осветлено е со преку 50.000 ламбички.

Церемонијата на поставувањето и китењето на празничната елка пред Рокфелер центарот во метрополата оваа година траеше пократко од обично. Поради пандемијата на коронавирус, присутните беа со заштитни маски на лицата и на пропишаната физичка дистанца.

 

Реклама