Фотографија на денот: Доцните на училиште? | Панорама | DW | 05.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: Доцните на училиште?

Може да стигнете навреме со овој супербрз автобус.На оваа#ФотографијаНаДенот може да се види автобусот-уникат претставен на мото-шоуто, кое се одржува деновиве во германскиот град Есен

School Jet Bus се нарекува ова „чудовиште“ на четири тркала чиј конструктор е Германецот Гердхаберман. Тркачкиот автобус е на ракетен погон со турбина Вестингхаус со 25 илјади коњски сили. Уникатот може да се погледне на мото-шоуто во Есен од 2. до 10. декември.

 

Реклама