Фотографија на денот: Десетици илјади балони за влез во новата година | Панорама | DW | 31.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Десетици илјади балони за влез во новата година

Старата година уште не заминала сосема, а во Сао Паоло веќе ѝ рекоа збогум

На оваа #ФотографијаНаДенот е прикажан дел од 50.000 балони со кои Трговската комора во бразилската метропола традиционално го прославува крајот на деловната 2018-та. За да не страдаат животната средина и расположението за забава, балоните се биолошки разградливи.

Реклама