Фотографија на денот: Денот на вљубените во дигиталната ера | Панорама | DW | 14.02.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Денот на вљубените во дигиталната ера

Вљубените од целиот свет на денешниот Св. Валентин традиционално на најразлични начини ја искажуваат и докажуват својата љубов.

Цвеќиња, картички и чоколадни бомбони, овие три работи важат за вообичаени подароци за Празникот на вљубените , но на овој 14 февруари се полага и на креативноста така што нема граници за тоа како ќе се изрази љубовта. А ерата на социјалните мрежи нуди нови креативни начини да се изрази љубовта. На вљубените , се чини, на располагање им стои бесконечен избор на симболи „имоџи“ за искажување на најубавото човеково чувство.

DW.COM

Реклама