Фотографија на денот: Дедомразовска трка во Лондон | Панорама | DW | 03.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Дедомразовска трка во Лондон

Викторија парк во Лондон: илјадници Дедомразовци се загреваат за трката која по десетти пат се одржа во главниот град на Велика Британија.

Трката е во добротворни цели, а учесниците, кои донираат средства за хуманитарни организации, имаат можност да одберат дали ќе трчаат еден круг од 5 километри, или два круга. Во Велика Британија во меѓувреме вакви трки на Дедомразовци се одржуваат и во Ливерпул, Белфаст, Хартлпул, Данди, Батервик.

Реклама