Фотографија на денот: Двојно виножито по пороен дожд | Панорама | DW | 13.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Двојно виножито по пороен дожд

Иако градот Чангчуен е познат и по своите филмски студија, оваа #ФотографијаНаДенот не е дел од некоја филмска продукција.

Чангчуен е главен град на провинцијата Џилин во североисточниот дел на Народна Република Кина, со силна автомобилска и дигитална индустрија. Градот заедно со приградските населби има околу 8 милиони жители. Двојното  виножито беше фотографирано во изминатите денови во кои имаше невреме со поројни дождови. 

Реклама