Фотографија на денот: Дворец на аукција | Панорама | DW | 07.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Дворец на аукција

Историскиот замок Калкум северно од Диселдорф порано беше блескаво седиште на благородништвото а сега и припаѓа на германската покраина Северна Рајна Вествалија. Но, не уште долго.

Дворецот Калкум сега се продава и очигледно интересот е голем. Наддавањето меѓу заинтересираните за купување на дворецот ќе се одвива во повеќе рунди и ќе трае до 16 февруари. Какви суми се во игра, досега не е објавено. 

 

Реклама