Фотографија на денот: Две илјади Снешковци на едно место | Панорама | DW | 03.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Две илјади Снешковци на едно место

2.019 Снешковци во Харбин, Кина, дотерани на брегот на реката Сонгхуа чекаат на доаѓањето на кинеската нова 2019 година.

Кинеската Нова Година доаѓа на петти февруари. Жената на нашата #ФотографијаНаДенот има проблем да го избере најубавиот за да го овековечи со својот смартфон.

 

Реклама