Фотографија на денот: Дали овде живее Дедо Мраз? | Панорама | DW | 28.11.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Дали овде живее Дедо Мраз?

Куќата на Андреас Краузе целата свети, украсена за Божиќ, таа е главна атракција во улицата и населбата.

Андреас има 58 години и секоја година  својата куќа во Дуизбург, во покраината Северна Рајна Весфалија, ја осветлува со најмалку 10.000 сијалици. Многу деца кои поминуваат покрај неа се восхитуваат и се прашуваат: дали тука живее Дедо Мраз?

Реклама