Фотографија на денот: Вљубените во животинскиот свет | Панорама | DW | 14.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Вљубените во животинскиот свет

Германските Зоолошки градини веќе подолго време се вклучуваат во прославувањето на Денот на вљубените. И на денешниот Свети Валентин тие нудат богата програма.

Бесплатни влезници за вљубени, романтични разгледувања со гратис- вечера...

Во понудата на германските золошки градини, покрај претходно наведеното се вбројува и т.н. „Тура на љубовта“, во која посетителите ги очекуваат возбудливи, занимливи и забавни податоци за „љубовниот живот“ на животните, како на пример за романсата на розовите фламингоси, како на оваа #ФотографијаНаДенот. 

Фотогалерии на темата љубов:


DW.COM

Реклама