Фотографија на денот: Време е за фудбал, врвен фудбал! | Панорама | DW | 14.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: Време е за фудбал, врвен фудбал!

На исцрпувачкото исчекување на милиони вљубеници во фудбалот му дојде крајот. Денеска во Москва ќе биде означен почетокот на најголемиот фудбалски а можеби и спортски спектакл на планетава.

На оваа #ФотографијаНаДенот, знамето со логото на Светското првенство во фудбал во Русија се виори пред катедралната црква Свети Василиј Благословениот во рускиот главен град. Москва ќе биде еден од 11 градови-домаќини на 32 најдобри репрезентации во светот, кои до 15 јули ќе водат битка на 12 стадиони за престижната титула-првак на светот.

За градовите и стадионите-домаќини на Мундијалот повеќевоследнавагалерија:

DW.COM

Реклама