Фотографија на денот: Временски прилики и неприлики | Панорама | DW | 27.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Временски прилики и неприлики

Какво ќе биде времето денеска, такво ќе биде и во наредните седум недели! Така барем гласи народното верување во Германија.

Метеоролозите тоа го корегираат и велат дека не може еден ден да одлучи за времето во текот на летото, туку прогнозата се прави според повеќе денови на крајот на јуни. По повеќедневното облачно време, ветер и студени утра, за денеска е најавено сонце. На нашата #ФотографијаНаДенот изгрејсонцето во Ајзенберг, Баварија.

Реклама