Фотографија на денот: Во редица за тест за Ковид-19 | Панорама | DW | 05.01.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Во редица за тест за Ковид-19

Автомобили наредени во шест колони на паркингот на еден стадион во Лос Анџелос во САД пред тест-центар за коронавирус. 

Луѓето во возилата стрпливо чекаат да дојдат на ред за да се тестираат за коронавирус. Бројот на нови инфекции во земјата во последните 24 часа се зголемил за 218.000, на вкупно преку 20,7 милиони, додека бројот на починати достигна над 353.000 лица.