Фотографија на денот: Во очекување на Нова година | Панорама | DW | 30.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Во очекување на Нова година

Отчукуваат последните часови од 2017 година и, како што е вообичаено, ширум светот, незапирливо расте и еуфоријата во пресрет на наредната 2018 година.

На оваа #ФотографијаНаДенот, четворица млади луѓе од местото Зиверсдорф во Германија со огнени прскалки на самрак ја испишуваат бројката на претстојната година. Фотографијата е направена со долга експозиција.

Драги пријатели Ви посакуваме убав дочек на Нова година и се разбира сѐ најдобро во 2018!

 

 

DW.COM

Реклама