Фотографија на денот: Во индиски стил | Панорама | DW | 17.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Во индиски стил

Не ова не е Индија, туку Германија! Прочуената индиска знаменитост Таџ Махал беше инспирација за централната бина на традиционален фестивал на електронска музика во земјата.

Фестивалот „Airbeat One" во градот Нојштат Глеве во северна Германија се одржува од 2002 година. Една од најголемите смотри на електронска музика во овој дел на земјата годинава ја посетија околу 180 илјади луѓе.

            

 

Реклама