Фотографија на денот: Вечера во меур од плексиглас | Панорама | DW | 24.10.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Вечера во меур од плексиглас

Меѓу луѓе и покрај коронавирусот? Тоа не е никаков проблем во овој ресторан во Сингапур.

Малите пластични капсули во ресторанот во трговскиот центар „Капитол аутдор плаза“ во Сингапур ги штитат гостите од аеросолите од коронавирусот на соседните маси. Единствено партнерот за вечера, тука треба да биде избран дотолку подобро.

Реклама