Фотографија на денот: Величествено славје во Франкфурт | Панорама | DW | 22.05.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Величествено славје во Франкфурт

Сензационалниот победник на германскиот фудбалски куп, Ајнтрахт имаше величествена прослава на трофејот во центарот на Франкфурт на Мајна.

На оваа ##ФотографијаНаДенот играчот на Ајнтрахт, Јонатан де Гузман од терасата на плоштадот Ремер гледа во илјадниците навивачи на фудбалскиот клуб, кои се отсликуваат во неговите очила за сонце. Играчите и навивачите на плоштадот  заеднички ја прославија титулата во купот, освоена по изненадувачката победа над големиот фаворит Бајерн Минхен.