Фотографија на денот: Бунар со јајца | Панорама | DW | 28.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Бунар со јајца

Велигден во Германија е на прагот, велигденските декорации доминираат насекаде. Во центарот на Оберштадион, во покраината Баден Виртемберг, има посебен украс - бунар накитен со јајца и украси.

За украсувањето на бунарот се употребени над 30.000 јајца од кокошки, патки, гуски и потполошки.

Реклама