Фотографија на денот: Божиќни ѕвезди и зимски волшебства | Панорама | DW | 20.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Божиќни ѕвезди и зимски волшебства

Јарки бои и раскошни листови во форма на ѕвезди кои внесуваат расположение во тмурното годишно доба. Празничната, божиќна атмосфера е веќе присутна.

Градинарката во оранжериите во англискиот град Спалдинг е задоволна од годинешните Божиќни ѕвезди  (lat. Euphorbia pulcherrima или Poinsettia). Наскоро саксиите со ова цвеќе ќе тргнат кон своите купувачи.

 

 

Реклама