Фотографија на денот: Божиќна градина во Берлин | Панорама | DW | 22.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: Божиќна градина во Берлин

Ботаничката градина во Берлин, втора година по ред, се презентира како Божиќна градина со светлечка инсталација, која е уникатна во Германија.

Берлин се закити со уште една божиќна атракција. Ботаничката градина во Берлин, втора година по ред, се презентира како Божиќна градина со светлечка инсталација, која е уникатна во Германија, а дел гледате на #ФотографијаНаДенот. Ланската премиера беше полн погодок со 120.000 посетители низ илуминациските бајковити пејзажи, впечатливите игри на бои и форми.

 

Реклама