Фотографија на денот: Божик во Венеција | Панорама | DW | 25.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Божик во Венеција

Денеска најголем дел од христијанските верници во светот го прославуваат денот на Христовото раѓање-Божик.

Божик се прославува и во прекрасната Венеција. Специјална „закуска“ во овој празничен период е божикното возење со гондола по каналите во градот. Како изгледаат овие тури можете да видите на оваа #ФотографијаНаДенот направена додека повеќе венецијански чунови со гондолијери преоблечени во божикни костуми минуваат под мостот Ријалто на каналот Гранде. 

По повод Божик срдечни честитки и од нас, со желби за мир, спокојство, здравје, успех и напредок.

 

Реклама