Фотографија на денот: Божикно декорирана „бубачка“ | Панорама | DW | 22.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Божикно декорирана „бубачка“

Периодот пред Божик во Германија знае да биде навистина возбудлив. Тоа го покажува и оваа #ФотографијаНаДенот

Таа е направена во местото Ертинген. На неа се гледа еден Фолксваген „бубачка“ врз кој лежи една голема фигура на Дедо Мраз. „Разубавениот“ автомобил стои всушност како божикна декорација пред една куќа во ова градче во покраината Баден-Виртемберг.

 

Реклама