Фотографија на денот: Бегство од огнот со скокови | Панорама | DW | 18.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Бегство од огнот со скокови

Пожарите во Австралија стигнаа веќе на неколку десетици километри до Сиднеј, како и до националните паркови.

Огнот однесе четири човечки жртви, причинета е огромна материјална штета, а во пламенот настрадаа и голем број кенгури и коали. За среќа, овој кенгур од Националниот парк Волеми кај Сиднеј преживеал и сега е во потрага по храна.

 

Реклама