Фотографија на денот: Артур доаѓа | Панорама | DW | 25.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Артур доаѓа

Конечно викенд! Време за одмор, за шопинг, за прошетки... Бернард Краузе викендот не може да го замисли без својот најдобар пријател Артур.

Огромниот Леонбергер оди насекаде со Бернард. Притоа дури не е потребен ниту автомобил. Артур сосема добро се снаоѓа и на велодипед. На нашата #ФотографијаНаДенот двајцата се фатени на пат за кафе во центарот на Дармштат.

 

 

 

 

 

 

Реклама