Формула 1 | Вести | DW | 02.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Формула 1

*

Тимот на ферари се врати во трката за светски првак во формула 1 со вчерашната двојна победа во француски Мањикур. Прв на целата стигна возачот на Ферари, Финецот Кими Реиконен, пред тимскиот колега Фелипе Маса од Бразил. На третото место се пласираше британецот Луис Хамилтон од тимот на мекларен-мерцедес, кој моментално води во генерален пласман.