Форд ќе произведува електромобили во Келн | Теми | DW | 15.03.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Форд ќе произведува електромобили во Келн

Американскиот автоконцерн Форд, кој има погони во повеќе делови од светот, планира во фабриката во Келн да го произведува својот прв целосно електричен автомобил. Првите електромобили од Келн би требало да ја напуштат фабричката лента во 2023 година. @dw.business

Гледај видео 01:07

Прочитај го и ова