1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Фолксваген групација

Тема

Фолксваген е германски автомобилски производител основан на 28 мај 1937 година од Германскиот работнички синдикат со седиште во Волфсбург.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе