Фолксваген ги повлекува возилата погодени со скандалот со загадувањето | Сите содржини | DW | 29.01.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Фолксваген ги повлекува возилата погодени со скандалот со загадувањето

Фолксваген почна со повлекување на возилата погодени од скандалот со издувните гасови. Станува збор за 8,5 милиони автомобили ширум Европа. Само во Германија треба да се повлечат 2,4 милиони возила, што концернот ќе го чини најмалку 240 милиони евра.

Гледај видео 01:17
Now live
01:17 минути

Прочитај го и ова