Фографија на денот: Адвентски корона-венец | Панорама | DW | 30.11.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фографија на денот: Адвентски корона-венец

Адвентски венец кој се состои од 24 шишиња на пиво од марката „Корона екстра“: и во пандемија не треба да се откажеме од хумор.

Божиќниот адвентски аранжман е поставен пред цвеќарата „Цвет“ во Хановер, а креацијата на флористот Тобијас Брининг наиде на бројни позитивни реакции на неговите муштерии. Корона инаку значи круна или венец,тоа име го носат и бројни производи на различни производители: цигари, машини за пишување, автомобили. Но, некои во време на пандемијата не се особено популарни токму поради својот „имењак“- вирусот...

Реклама