Фишер во дводневна посета на Македонија | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Фишер во дводневна посета на Македонија

*

Австрискиот претседател Ханjц Фишер од денеска е во дводневна посета на Македонија. Билатералната соработка и засилување на економските релации се главни деми на средбата меѓу Фишер и шефот на македонската држава Бранко Црвенковски, соопштија од кабинетот во Скопје. Австрискиот претседател ќе има средба и со првиот човек на Парламентот Љубиша Георгиевски.