Финале на Федерејшн - куп | Теми | DW | 19.09.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Финале на Федерејшн - куп

Женската тениска репрезентација победник на Федерејшн - купот.

Женската тениска репрезентација на Русија ја одбрани титулата во Федерејшн - купот, најзначајното екипно тенисако натпреварување во светот. Финалето во Париз беше реприза на минатогодишното, и по драматична борба Русија ја победи Франција со 3 спрема 2.