Финале на купот на УЕФА | Вести | DW | 16.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Финале на купот на УЕФА

Вечерва во Глазгов се игра финалниот натпревар во фудбалскиот куп на УЕФА. Во шпанското финале се среќаваат Еспањол од Барселона и бранителот на трофејот во ова натпреварување Севиља.