Филипини, судири | Вести | DW | 08.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Филипини, судири

*

Најмалку 14 лица загинале во судирите меѓу филипинската армија и и бунтовниците. Армијата соопшти дека четворица нејзини припадници загинале а осуммина се повредени во пресрелките во регионот Монкајо, јужно од Манила.