Филаделфија во делириум по победата на Супер Боул | Панорама | DW | 05.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Филаделфија во делириум по победата на Супер Боул

Десетици илјади луѓе на улиците на Филаделфија ја прославуваат првата Супер Боул-титула на својот тим во историјата.

Тимот на аутсајдерот Филаделфија Иглс оствари победа над бранителот на титулата Њу Ингланд Патриотс од 41:33. Со тоа Филаделфија Иглс спречи трета титула во серија за Патриотите околу супер-ѕвездата Том Брејди. Патриотите успеаја да преземат водство само еден единствен пат во текот на натпреварот.

Pepsi Super Bowl LII Halftime Show (Getty Images/J. Daniels)

Џастин Тимберлејк ја вжешти атмосферата

Во полувремето, пред 73.000 навивачи во Минеаполис настапи Џастин Тимберлејк. 52. Супер Боул се играше на температура од минус 18 степени.

Гледај видео 00:38

Филаделфија во делириум по победата на Супер Боул

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама